W dniu 10 grudnia 2015 roku zorganizowaliśmy kolejne bezpłatne spotkanie z naszego cyklu Śniadanie specjalistów HR. Tematem przewodnim było pytanie: "Czy rozliczenia świadczeń pozapłacowych muszą być koszmarem pracodawców?". Spotkanie odbyło się w siedzibie AUDIT HR przy ul. Walczaka 20 w Gorzowie Wielkopolskim.
Liczba świadczeń oferowanych w firmach rośnie i staje się coraz bardziej różnorodna. Benefity przyznawane pracownikom są ważnym elementem systemów wynagradzania, ale jednocześnie generują liczne regulacje podatkowe oraz zobowiązania z tytułu ubezpieczeń społecznych. W trakcie spotkania szczegółowo poruszyliśmy następujące zagadnienia:
Aspekty prawne i finansowe: Świadczenia pozapłacowe – aspekty podatkowe i ubezpieczeniowe.
Obowiązki pracodawców: Jakie świadczenia pozapłacowe podlegają opodatkowaniu i składkowaniu.
Wprowadzanie benefitów: Jakie regulacje należy zastosować wprowadzając systemy świadczeń pozapłacowych w firmie.
Orzecznictwo: Najnowsze orzecznictwo sądowe oraz interpretacje organów podatkowych dotyczące świadczeń pozapłacowych.
Warsztaty były prowadzone przez ekspertów:
Izabelę Statkiewicz, Dyrektora finansowego AUDIT HR.
Mec. Dariusza Stepkowskiego, przedstawiciela firmy LuxMed.
Spotkanie umożliwiło uczestnikom uporządkowanie wiedzy na temat skomplikowanych aspektów rozliczania benefitów.